Konserde Hoşlandığı Kızı Arayıp Şarkı Dinletti

9 Haziran 1999: Romanya'nın Bükreş şehrinde yaşamakta olan üniversite öğrencisi Mircea Ispirescu, küçüklüğünden beri büyük bir hayranlıkla dinlediği Metallica'yı sonunda canlı izleyecek olmanın getirdiği heyecanla yerinde duramıyordu. Daha satışa çıktığı gün biletini almış ve aylardır bu günü bekliyordu.


Mircea'nın tam 5 aydır peşinde koştuğu Miriam isminde bir kız vardı. Konsere onu da davet etmiş, ama olumsuz yanıt almıştı. Neden gelmediğini sorduğundaysa "uff snne be slk:s" cevabını alınca hayal kırıklığı içinde konsere tek başına gitmeye karar vermişti.


Konser günü erkenden konser alanına giderek önlerden yer kaptı ve konser saatini beklemeye başladı. Konser başladığında, kendinden geçmiş bir halde bütün kurtlarını dökmeye başladı. Miriam konusunda yaşadığı hayal kırıklığı ve bunun getirdiği acıları kusuyordu resmen. Derken, zaten altüst olmuş psikolojisini bozan bir olay gerçekleşti.


Metallica, en sevdiği şarkı olan Nothing Else Matters'ı çalmaya başlamıştı! Şarkının introsu girdiği anda, kendisine hakim olamayarak bilinçsiz bir şekilde elini, kemerindeki kılıfında olan cep telefonuna doğru götürdü. Kılıfı açtı, telefonu eline aldı. Ne yaptığı konusunda en ufak fikri yoktu, tamamen istemsiz hareket ediyordu. Telefon rehberinden Miriam'ı bularak, onu aramaya başladı!


Konserde müziğin sesi o kadar yüksekti ki, telefonla konuşması imkansızdı! Buna rağmen, neden Miriam'ı arıyordu ki? Ama telefonu kapatmadı ve telefonun ekranından Miriam'ın telefonu açmış olduğunu gördü. Miriam'ın, "uff slk:s" diyerek telefonu kapatacağını gözünde canlandırabiliyordu. Ama biraz bekleyince, Miriam'ın telefonu kapatmadığını fark etti. Ardından da yine istemsiz bir şekilde telefonu tuttuğu elini havaya kaldırarak şarkı bitene kadar telefonu sahneye doğru tuttu! Şarkı bittiğindeyse telefonu indirip kapattı ve kılıfına geri koydu.


Ertesi sabah erkenden yurt odasının kapısı açıldı ve içeriye girip ona sarılan Miriam tarafından uyandırıldı! Neler döndüğü hakkında en ufak fikri olmayan Mircea, bu anın tadını çıkartmaya baktı. Miriam'ın dediğine göre, artık sevgili olmuşlardı!


Sonradan öğrendiğine göre, konser sırasında arayıp ona şarkı dinletmesi Miriam'ın çok hoşuna gitmişti. Daha önce kimse ona bu kadar büyük bir jest yapmamıştı! Bu harika jestle, Miriam'ı tavlayıvermişti!


Böylece Mircea Ispirescu, tarihte ilk kez bir konserde hoşlandığı kızı arayıp şarkı dinleten insan olarak tarihe geçti!


Bu başarılı taktik milyonlarca insan tarafından denendi, ve denenmeye de devam ediyor! Mircea Ispirescu sayesinde her yıl milyonlarca insan saplıktan kurtulup dünyaevine giriyorlar! FriendFeed ile Paylaş

2 yorum:

Adsız dedi ki...

tarihte bugün 3 Şubat 1919 Fransızların Pozantı'nın güneyindeki Akköprü ve Çiftehan'ı işgal etmesi.

Venizelos'un, Paris Barış Konferansı'nda Yunan görüşünü savunması : (Bütün adaları, Trakya'yı ve Batı Anadolu'yu Yunanistan için istemesi)

Adsız dedi ki...

Bu, böbrek satmak isteyen herkese açık bir ilan, böbrek nakli ihtiyacı olan hastalarımız var, bu nedenle böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen iowalutheranhospital@gmail.com adresindeki e-posta adresimizden bizimle iletişime geçin.
Ayrıca +1 515 882 1607 numaralı telefondan whatsapp'ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır ve hastamız, onları kurtarmak için böbrek bağışı yapmayı kabul eden herkese büyük miktarda para ödemeyi kabul etmiştir. Sizden haber almayı umuyoruz, böylece bir hayat kurtarabilirsiniz.

Yorum Gönder