Kulağına Güzel Gelen Her Müziği Dinleyen İnsan

2 Şubat 1998: Babasının karne hediyesi olarak aldığı Walkman'i yanından hiç ayırmayan 6. sınıf öğrencisi Aysel Saatçi, sıkı bir Mustafa Kızılgül hayranıydı. Ama bütün arkadaşları Britney Spears, N'SYNC, Backstreet Boys ve Doğuş dinlediği için, onların yanında bu hayranlığını belli etmekten biraz utanıyordu. Hepimizin bildiği gibi, o yaşlardaki çocuklar bu tip durumlarda biraz acımasız olabiliyorlar.

Sokakta yürürken bile sürekli kulaklıkları takılı olan Aysel'in bu durumu arkadaşlarını meraka sürüklemişti. Müzik muhabbeti açıldığında Aysel'in onlara hiç katılmadığını fark etmişlerdi, bir yandan da Aysel'in N'SYNC'in mi yoksa Backstreet Boys'un mu tarafını tuttuğunu merak ediyorlardı.

İşte 1998 yılının soğuk bir Şubat günü, 2 Şubat'ta, Filiz, Ebru, Ayşin ve Esra sokakta yürürlerken Aysel ile karşılaştılar. Kızlar, hangi grubun daha iyi olduğunu tartışıyorlardı ve 2'ye 2 eşitlik vardı. Birisinin bu eşitliği bozması gerekiyordu ve bu isim de Aysel olacaktı.

Hemen Aysel'i durdurarak N'SYNC mi döver, Backstreet Boys mu diye sordular. Neye uğradığını şaşıran Aysel, daha önce hiç dinlemediği bu iki grup hakkındaki soruya ne cevap vereceğini bilemedi. Bir anda rezil olma korkusuyla paniğe kapılıvermişti.

Ama kendisini çabuk toparladı. "Bence ikisi de aynı güzellikte" deyiverdi. Bu cevabı hiç beklemeyen arkadaşları, "Bir dakika ya, bu sorudan önce sana asıl kimleri dinlediğini sormak lazımdı. Hakkaten Aysel, hiçbirimiz bilmiyoruz ve çok merak ediyoruz, sen ne tür müzik dinlersin?" diye sordular.

İyice kapana kısıldığını fark eden Aysel, bu kapandan nasıl kurtulabileceğini çaresizce düşünmeye başladı... Ve çaresizlikle kıvranırken, tarihe geçecek o kelimeler kendiliğinden dökülüverdi dudaklarından: "Kulağıma güzel gelen her müziği dinlerim ben yaa..."!

Tam 12 sene önce bugün, tarihte ilk kez birisi kulağına güzel gelen her müziği dinlediğini söyleyerek tarihe geçti!

Bu cevap karşısında beyinleri kısa devre yapan kızlar hızla olay mahallinden uzaklaştılar. Etrafta bu olaya tanık olan insanlar, kulağına güzel gelen her müziği dinleyen bu genç kıza büyük bir saygıyla baktılar!

O tarihi günden sonra ne zaman topluluk içinde bir müzik muhabbeti açılsa, kendini beğenmiş insanların eline malzeme vermek istemeyen insanlar hep bu sihirli sözcükleri söylediler! Böylece Aysel'in sayesinde, birkaç bilinmeyen müzisyen ismiyle prim yaparak kız kaldırmaya çalışan tiplerin çağı kapandı, ve Büyük Apaçi Çağı'nın temelleri atıldı...
FriendFeed ile Paylaş

13 yorum:

çizer dedi ki...

ezginin günlüğü desem pöh diyorlar,
tango parçaları desem bohem muamelesi görüyorum,
inna yı çok dinlemem deyince bu kız bize yüksekten bakıyor burnu büyük oluyor,eski parçalar deyince geri kafalı oluyorum.bilemedim ben onu.


p.s: bu sefer benim,blogu ilk kez okuyan izleyici olmadığımı unutmadın dimi.beni beni bihterinizi sadhsjfjksf. geçen yorum yazışımda ilk kez bloga gelmiş muamelesi gördüydüm hacı.kesin gene unuttun profilimi tıklayacaksın birazdan dimi.dimi.diğmiğ.

son kıllanma tarihi dedi ki...

Yok ya, bariz unutmadım=P Sen de iyice naptın beni:D Zaten yorum yazan 3-5 kişi var=(

Ben küçükken babamın etkisiyle yabancı müzik dinlerdim, deep purple falan, eski rock klasikleri yani. Bu yüzden de arkadaşlarımın dinlediği hiçbir şarkıyı bilmezdim, çok utanırdım. Yaaa, görüyosunuz işte, aslında buraya yazdığım her yazıda biraz bilinçaltı var=P

Yorumlarını esirgeme yahu, ayrılma buralardan:D Bir de 5 kişi facebookta paylaşmış olarak görülüyor bende şu anda, uzun zamandır bu da ilk defa oluyor demek ki insanlar beğenmiş yazıyı.. Paylaşın ooluuummm, paylaşmak güzeldir.

çizer dedi ki...

facebook u ve twitter ı olmayan biri olarak o paylaşma butonu şeysilerindeki rakamı artırmaya yardımcı olamıyorum :P

yorum esirgemekten değil de netten koptum ben hacıt.KOPUYORUZ anlayacağın :P 10 gündür yazmıyorum şahsen. panelde 41 yorum var onaylanmamış ellemiyorum bir daha ki yazacağım yazıya kadar.yalnız görgüsüz gibi oldu he 41 deyince aslında 42 ama neyse khasdkjhgsdfsdf

çizer dedi ki...

ohannesburgerler 186 reader ın varmış fidbörnırından .naptın sen hacıt.of of of 186 adkajjdh devrim döndü

son kıllanma tarihi dedi ki...

benim de yok facebook işte, ben de paylaşamıyorum:D Twitter'ım var ama, oraya bi kez yazıyorum:P

186 reader var da, girip hakkaten okuyolar mı acaba:D 42 yorum diyosun sen bana asıl:P

çizer dedi ki...

ama bir sor bakalım o 42 yorumun kaçı gerçekten yorum kaçı yarıreklam amaçlı izliyim o da beni izlesin modunda bana yazılmış :D
yalnız şey dicem tivitırın varsa tivitır kutusu şeyini blogun ötesine berisine eklesen hani falavırın artsın.follow me türü bi buton neyin koy bari dur hatta bi daha baktım evet koymamışsın insanlar nerden bilsin tivitırının olduğunu :P koysan falavır artar koy bak dedi dersin :P evet bunu bi izleyicim dediydi dersin.eski bi izleyicim dediydi dersin hemde :P
ve şey gs lisesini nerden şeyettin içine mi doğdu naptın sen :p yaramı deştin hacı ya ben hep orayı kazanayım istiyordum,zamanda geri gidilebilse ilk işim orayı kazanamak olurdu zaten

çizer dedi ki...

çok duygusala bağlamışım son yorumda yalnız :P

son kıllanma tarihi dedi ki...

twitter şeysi eklemiştim eski tasarımda bi ara da, pek fayda etmemişti, iyi bari yakın zamanda tekrar ekliym o zaman=)

gs lisesi'nden çok arkadaşım var da benim, böyle onların tavırları falan gibi geldi içime doğdu ne bilym:P

çizer dedi ki...

fondaki müzik seçimi ve fotoğraflar etkili oldu diğmi :p
VE ŞEY 188 FİDBÖRNIR İZLEYİCİN OLMUŞ bende onlardan istiyorum ya,bana hiç fidbörnır izleyicisi olmuoyr.bak heyecandan cümleyi bile düzgün kuramadım.fidbörnır izleyicisi olmak nedir sadkskjfd
oww men yani.

son kıllanma tarihi dedi ki...

eet onlar etkili oldu:D valla inş senin de olur 188 feedburner izleyicin=)

çizer dedi ki...

Rabbime sordum senin fidbörnırın olmaz ama normal izleyici sayın zamanla olur dedi adhsjdasdkjs

gideyim sabah yarım bıraktığım teste tik atayım,ok kib bye mucks(şunların hepsini de hiç sevmemişimdir yalnız)neyse en kötü günümüz benim Bakırköy'de korsan cd ci bulmamın mutluluğunu yaşadığım günler gibi olsun.
sevgiler,çiçek,böcek,dostluk,barış vs.

A.ÖzeR dedi ki...

Aysel kurnaz davranmış :) Ruhumu durağanlaştıran müzikler (arabesk,fantazi) dışında herşey bana da uyar. Apaçi çağı bambaşka bir konu, oraya hiç girmiyim :)

son kıllanma tarihi dedi ki...

Müzik zevkinizi bu kadar rahat açıklayabilmenizi Aysel'e borçlu olduğunuzu biliyorsunuzdur umarım:P

Yorum Gönder